Перейти до контенту

Присвячується 30-річчю з дня заснування

«Білоцерківській будинок органної та камерної музики  готується до свого ювілею» (30–річчя з дня заснування).

Органне мистецтво України вступило в свій ювілейний  2020 рік, розпочавши його концертом 15 січня, присвяченого  110 річниці з дня народження  Арсенія Миколайовича Котляревського - засновника  професійної органної школи в нашій країні.

Левко Колодуб, відомий український композитор, написав  у своїх спогадах: « А.М.Котляревський закінчив Ленінградську консерваторію і більше 10 років працював там. Потім – керівні посади у консерваторіях Ташкенту, Львова, Новосібрська, Донецька,а з 1970 року – керівник органного класу Київської консерваторії . Фактично він, організувавши органний клас  у Києві ,започаткував   органне виконавство в Україні,  виховав цілу плеяду молодих органістів, відданих цій справі. Створення у Києві  органного концертного залу  в  чудовій споруді  - костьолі – роботи геніального архітектора  В.Городецького стало можливим завдяки зусиллям Котляревського, підтриманим Спілкою композиторів України  й рішенню уряду України. Приміщення було звільнене від архівів КДБ; передане новоствореному  Залу органної та камерної музики. Його директором і художнім керівником став А.М.Котляревський. Це рішення стало поштовхом   для створення органних залів по багатьох містах України.»

За 50 років свого існування органний клас України виховав 40 досвідчених фахівців, які сьогодні працюють солістами в концертних залах,викладають в учбових закладах України  та за кордоном.

11 органістів отримали державні  почесні звання України. 70- 80 роки XX сторіччя - розквіт вітчизняного органного мистецтва . Створення Білоцерківського Будинку органної та камерної музики стало черговим кроком  в цьому розвитку. 7 Березня 1990 року  зал гостинного запросив слухачів на перший концерт ,який прозвучав у виконанні  солістки Республіканського будинку органної та камерної музики,  тепер   народної артистки України Ірини Калиновської. За 30 років  існування  Білоцерківський будинок органної та камерної  музики став одним з найкращих концертних залів України  за своєю унікальною акустикою та чудовим звучання органу. Завдяки цьому закладу   Біла Церква відома від США до Японії . За  часи роботи залу склалися тісні  творчі зв’язки   з кращими виконавцями  та музичними колективами України .

До нас приїздили з гастролями   музиканти з США, Англії, Белгії, Нідерландів, Швейцарії, Італії, Німеччини,Австрії,Словаччини,Польщі,Норвегії,Швеції,Латвії,Литви , Молдови, Білорусі, Росії, Японії,Китаю.

Завдяки підтримці та ентузіазму  всіх виконавців та музичних колективів, що з нами співпрацювали  протягом багатьох років  ми змогли зберегти  щорічний музичний фестиваль «Золота осінь» , який білоцерківці  з нетерпінням  очікують щороку. Для них  - це  зустріч з новими  виконавцями  та  знайомство  з  цікавими програмами. Сцена  Білоцерківського  органного залу для деяких учнів  музичних шкіл міста стала трампліном  для серйозної професійної кар’єри. Свої творчі  ідеї місцевий джаз-клуб втілює  на сцені Будинку органної музики. Туристичні групи  з різних куточків нашої країни  під час відвідин Білої Церкви  прагнуть потрапити  до нас на концерт органної музики і це вже стало доброю традицією! Багато знаменних та урочистих подій нашого міста відбувається в стінах закладу. За 30 років   Будинок органної музики  виховав три покоління молодих слухачів .

                 «Перлина Української культури, надбання українського народу,осередок духовності»  - так сьогодні можна сказати про Білоцерківський будинок органної та камерної музики.